wyszukiwanie zaawansowane
» Kleje montażowe

Producenci

Kontakt

Polecamy

1
Silikon Uniwersalny Dom&Hobby SOUDAL

Silikon Uniwersalny Dom&Hobby SOUDAL 10,42 zł brutto8,47 zł netto

Uszczelniacz akrylowy AKRYL-W Den Braven

Uszczelniacz akrylowy AKRYL-W Den Braven7,40 zł brutto6,02 zł netto

Kleje montażowe

Kleje montażowe

Klej montażowy - jedno rozwiązanie, wiele zastosowań


Klej montażowy to bardzo uniwersalne narzędzie, bez którego trudno sobie wyobrazić jakiekolwiek prace budowlane. Różne typy klejów montażowych i ich wielofunkcyjność sprawiają, że produkty w tej kategorii są popularnym rozwiązaniem także w pracach wykończeniowych, np. technologii suchej zabudowy. Kleje różnią się od siebie pod wieloma względami, dlatego przed wyborem odpowiedniego produktu należy dokładnie przemyśleć swój wybór i przewidzieć zastosowanie danego preparatu. Jeśli chodzi o typy klejów montażowych ze względu na ich skład chemiczny, wyróżniamy m.in. kleje: neoprenowe, cyjanoakrylowe, epoksydowe, polimerowe, hybrydowe oraz poliuretanowe. Te nazwy i ich specyfika są znane z reguły fachowcom, a ludziom niezwiązanym z branżą remontową więcej mówią określone związane stricte z łączonymi materiałami: klej do luster, do płytek, do styropianu, do drewna.  
 

Jaki klej montażowy wybrać?

Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę łączone materiały. Jeśli są to te same tworzywa, można wykorzystać klej stworzony z myślą o danym materiale. Dodatkowo trzeba uwzględnić specyfikę i przeznaczenie łączonych elementów oraz otaczające je okoliczności (np. strukturę łączonych powierzchni, ciężar przyklejanego elementu, warunki atmosferyczne). W przypadku łączenia różnych materiałów zazwyczaj wybieramy klej uniwersalny mając na uwadze kilka zasad stosowania klejów, o których powinien poinformować dobry sprzedawca. Warto mieć świadomość, że kleje polimerowe i poliuretanowe sprawdzą się w miejscach wymagających połączenia o dużej sile. Kleje polimerowe warto też wybrać gdy mocujemy elementy na zewnątrz, które są bezpośrednio narażone na działanie warunków atmosferycznych. Są one bardziej odkształcalne i odporne na zmienność temperatur. Kleje wodne i rozpuszczalnikowe stosujemy natomiast do łączenia przedmiotów, które nie są poddawane naciskom i nie są zagrożone odkształceniami (np. listwy przypodłogowe).
 

Kleje montażowe z gwarancją jakości

W sklepie internetowym HurtBudowlany.pl znajdziesz kleje montażowe w przystępnych cenach, których użycie zapewni Ci efekt na lata. W naszej ofercie posiadamy: klej do luster, klej do listew i profili, klej montażowy wewnętrzny, klej do drewna, klej do glazury i terakoty, klej multi-fix, klej do styropianu, klej uniwersalny, klej montażowy bezbarwny, klej błyskawiczny, a także klej - uszczelniacz i kotwy chemiczne oraz inne specjalistyczne produkty do wygodnego i szybkiego łączenia materiałów. Za ich skuteczność ręczą sprawdzone w każdych warunkach marki: Den Braven, Soudal i Fischer.
 
Dodatkowe opcje przeglądania
Zakres cen od do
Tylko nowości
Tylko promocje

Oprogramowanie sklepu shopGold.pl